Sabloane?

Intrebari si Raspunsuri

Moderator: Administrator

Sabloane?

Postby FELIS » Sun Jan 22, 2012 11:26 pm

Fetele cu experienta la torturi: am vazut pe mult torturi unde au imagini 3D facute, ca unele cititoare cer sablonul (ex: la pantof )..
Aveti cumva asemenea sabloane??
Daca se trimit pe net... cum sunt?.. Scanate?.. Au aceleasi forme?? :-\

FELIS

Re: Sabloane?

Postby Micul » Sun Jan 29, 2012 10:09 am

Te-as ajuta cu drag, dar sunt pe langa. :p
Micul in bucatarie

" Imposibilul se rezolva imediat, pentru minuni e nevoie de ceva mai mult timp ".
Micul

Postby Nela » Sun Jan 29, 2012 2:25 pm

Felis ,nu inteleg la ce te referi ....ce fel de sablon iti trebuie ?cum sa faci un pantof 3d ?
Vrei pas cu pas ?
Nela

Postby Micul » Sun Jan 29, 2012 4:05 pm

Felis, daca ma gandesc mai bine am vazut cred ceva da nu mai stiu unde, de exemplu ursulet, asa in relief, caine, minge si alte modele da acum nu-mi vin in cap.
Nela cred ca de alea in relief se refera.Eu pe un site le-am vazut cred, da habar n-am pe care.
Micul in bucatarie

" Imposibilul se rezolva imediat, pentru minuni e nevoie de ceva mai mult timp ".
Micul

Postby FELIS » Sun Jan 29, 2012 8:36 pm

Nela wrote:Felis ,nu inteleg la ce te referi ....ce fel de sablon iti trebuie ?cum sa faci un pantof 3d ?
Vrei pas cu pas ?

Am vazut un tort superb, cu un pantor din pasta de zahar, ... Cineva la comentarii a zis ceva de genul .. "superb a iesit, trimite-mi si mie sablonul si a dat adresa de mail.. Si eu folosesc sabloane: adica desenez pe hartie forma, decupez si raman hartia in forma dorita: acesta e sablon- iar eu decupez pasta pe langa el. Numai ca eu la desen nu ma prea pricep ca sa fac sa iasa si ok (adica in loc de pantof elegant cu aiguranta iese ceva ce nu ar semana...)
FELIS

Postby FELIS » Thu Feb 02, 2012 12:32 am

Multumesc frumos Nela... Foarte utile link-urile... :ymhug:

Monica... hai sa facem , te rog, un capitol (asa cum sunt "torturi" "prajituri" si tutoriale) unde sa fie subiecte fiecare cu denumirea lui sa le gasim mai repede: cum fac pantof, cum fac animalul... x... etc)... Am vazut si pe FB f multe link-uri utile,care daca nu le salvez undeva cred ca se vor pierde...
In acest capitol sa punem si link-uri si tutoriale personale- facute de noi... cred ca ar fi f util...

Nela... de la tine mi-ar fi f util sa invat cum se face acea dantela din royal ice... :x
FELIS

Reclama

Return to Daca stii, te rog sa-mi spui