Sa mori de ras...

Moderator: Administrator

Re: Sa mori de ras...

Postby Micul » Fri May 25, 2012 2:31 pm

Si vreti sa spuneti ca sotul dumneavoastra s-a spânzurat? O întreaba judecatorul pe tânara vaduva. > -Da, domnule judecator, raspunde aceasta. > -Si cum explicati atunci multimea de cucuie pe care le are? > -S-a spânzurat ...cu un elastic! >

> > Doi tractoristi pe camp, scot pita,slana, bat o ceapa de roata de la tractor si se pun sa manance. Vine seful turbat de nervi si ii intreaba: > - Voi de ce nu semanati? > Unu dintre ei raspunde: > - Pai... nu suntem frati!

> > Soţul, tot roşu şi transpirat, calcă rufe şi o`ntreaba pe nevastă-sa: > - Dragă eşti sigură că asta e cura cu fier pe care mi-a prescris-o medicul????

> > De ce te plimbi prin benzinarie?. > - Vreau sa ma las de fumat.

> > > - Nepoate cum ziceai ca il cheama pe neamtu ala care imi tot ascunde lucrurile prin casa? > - Alzheimer, tataie

> > > De cand a inceput sa ninga, nevasta-mea sta non-stop si se uita pe geam. > Daca se inteţeşte cred ca-i dau drumul in casa...

> > Intra Bond intr-un bar, se uita... lume, inghesuiala. La un moment dat, un loc la o masa la care statea un tip. > Se asaza pe scaun si se recomanda: > - Bond, James Bond.. > La care ala se uita piezis: > - Damme, Van Damme, Claude Van Damme, Jean Claude Van Damme...

> > > Intr-o farmacie, patronul vede un tip rezemat de perete. Il intreaba pe vanzator: > -Ce-i cu tipul ala? Ce are? > Vanzatorul: > - A venit sa-i dau ceva pentru tuse. N-am gasit siropul de tuse, asa ca i-am dat o sticla de laxativ > Patronul: > - Esti tampit! Cum sa-i dai laxativ pentru tuse? > Vanzatorul: > - Ooo, dar uita-te la el!. Ii este si frica sa mai tuseasca!
Micul in bucatarie

" Imposibilul se rezolva imediat, pentru minuni e nevoie de ceva mai mult timp ".

Micul

Postby Anncuta » Mon Jun 25, 2012 1:25 pm

:)) sa mor de ras nu alta, atat de multe bancuri si bune nu am citit de mult :)). Promit sa vin si eu cu o serie de bancuri :)
Invat sa gatesc...
Anncuta

Postby Micul » Mon Jun 25, 2012 2:06 pm

Anncuta, bine ai venit pe forum.Ma bucur ca te-ai distrat.
Micul in bucatarie

" Imposibilul se rezolva imediat, pentru minuni e nevoie de ceva mai mult timp ".
Micul

Postby Dari » Sat Jul 14, 2012 11:24 pm

Soţul unei blonde se întoarce din deplasare şi găseşte în pat un tip gol. Deschide dulapul şi dă de soţie:

- De câte ori să-ţi spun? El trebuie să se ascundă, nu tu
Dari

Postby Micul » Sun Jul 15, 2012 8:59 am

Tare =)) .
Micul in bucatarie

Micul

Postby dory » Sun Jul 15, 2012 9:23 am

x_x ^#(^ =))
Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
dory

Postby Administrator » Sun Jul 15, 2012 10:22 am

=))
Administrator
Site Admin

Postby Micul » Mon Jan 21, 2013 11:48 am

Degustatorul unui celebru producator de vinuri a murit, iar compania a dat un anunt pentru angajarea unui nou degustator. La interviu s-a prezentat un tip murdar, cu mutra de betiv. Directorul firmei s-a gandit sa faca tot posibilul pentru a-l respinge. I-au dat sa guste un pahar cu vin.
"Muscat, trei ani, din vita de vie crescuta pe versantul nordic, pastrat într-un recipient din otel. Calitate slabă, dar acceptabil."
"Exact", a spus directorul. "Dă-i inca un pahar sa guste!"
"Cabernet, opt ani, din vita de vie crescuta pe pantele de sud-vest, pastrat in butoaie de stejar, maturat la 8° C. Daca va fi pastrat inca 3 ani, va da cele mai bune rezultate”
"Exact". Cel de al treilea pahar ...
" Pinot Alb sampanizat, de înaltă calitate și exclusiv", a spus calm betivul.
Directorul a fost uimit. El i-a facut cu ochiul secretarei și i-a soptit ceva. Aceasta a plecat și s-a întors în cameră cu un pahar de urină. Betivul a gustat...
"Blonda, 26 de ani, insarcinata in trei luni si, dacă nu ma angajati, voi spune si cine e tatăl copilului !"
Micul in bucatarie

Micul

Postby Happy » Mon Jan 21, 2013 11:53 am

=)) foarte tare :)) :))
Happy

Postby Administrator » Mon Jan 21, 2013 5:44 pm

=))
Administrator
Site Admin

Postby Micul » Thu Feb 14, 2013 12:58 pm

Un grup de turisti maghiari sunt intr-o excursie in Romania , prin Muntii Carpati.
La un moment dat se aude un urlet infricosator:
UUUUU-UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!
Speriati si curiosi isi intreaba ghidul despre ce este vorba. Ghidul le spune:
- La noi in Romania exista un trib de femei foarte frumoase si salbatice care atunci cand le vine timpul de imperechere se aduna intr-o "pestera" si isi inalta strigatul hormonal in asteptarea masculilor.
Peste 2 zile cel mai titrat ziar din Ungaria scria cu litere de-o schioapa:
"15 barbati unguri au murit calcati de tren intr-un tunel din Romania . Toti erau dezbracati."

*La judecatorie.
-Inculpat, recunosti cutitul acesta?
-Da.
-Inseamna ca recunosti crima facuta!
-Nu recunosc nimic, dar e a cincia oara cand imi arati cutitul acela...

Am coborat in genunchi in fata prietenei mele blonde si i-am spus:
- Ai vrea sa-mi porti numele?
- Nu, a raspuns ea. Nu-mi place sa ma cheme Costel.

Domnisoara, va privesc si nu am cuvinte!
-Dar bani ai?
Alcoolul ucide celulele nervoase. Raman doar cele linistite...
Daca simti ca soarta iti pregateste un sut in fund, nu incerca sa te intorci, lovitura este mult mai dureroasa!
Planurile care nu corespund posibilitatilor tale financiare, intelectuale si fizice, se numesc vise.

Ea: Iubitule, sunt gravida. Ce ai vrea sa fie?
El: Un Banc...

Politistul catre sofer:
- Va rog, sa coborati din masina!
- Sunt prea beat, urca tu!

Maria il toooot asteapta ingrijorata pe Ion. In sfarsit, acesta apare in zori.
Ea: poti sa-mi spui pentru ce vii la ora asta?
El: pentru micul dejun!

-Domnisoara, de ce v-ati numit cainele "Boule"?
-Pentru distractie. Cand sunt in strada si-l strig, jumatate din barbati se intorc!

Fiecare barbat de succes are in spatele lui o femeie.
Daca succesul continua, mai apar si altele...
Micul in bucatarie

Micul

Postby Micul » Thu Feb 14, 2013 1:00 pm

asta nu-i de ras, dar cum topic cu de plans nu e, il pun aici

Cand va fi bine in ROMANIA ?

Atunci când in România un poliţist poliglot va ajuta un ţigan ostenit de muncă să se urce într-un tren cu suspensie magnetică în care călătoresc funcţionari bugetari bogaţi şi antreprenori cinstiţi pentru a fi martori la un proces intentat unor politicieni corupţi.
Micul in bucatarie

Micul

Reclama
Previous

Return to Diverse